Systemy ochrony zbiorowej

PROFESJONALNA OCHRONA PRZED UPADKIEM Z WYSOKOŚCI

Nowoczesna i ergonomiczna forma ochrony zbiorowej zabezpieczająca przed upadkiem.

Balustrady dachowe to system ochrony zbiorowej, stanowiący  zabezpieczenie pracownika przed upadkiem z wysokości,
podczas prac budowlanych, montażowych, konserwacyjnych, czy też serwisowych wykonywanych na dachach przy krawędzi budynku. Balustrady
mogą również zabezpieczać dostęp do drabin, wyłazów dachowych czy też świetlików lub okien dachowych stanowiąc zabezpieczenie przed upadkiem z
wysokości. Istotnym powodem stosowania balustrad na dachu jest brak potrzeby stosowania dodatkowych środków ochrony indywidualnej, jak na przykład szelki asekuracyjne, układ łącząco-amortyzujący, punkt kotwiczący. Wyjątek stanowi sytuacja gdy rodzaj pracy wymaga od pracownika wychylenia się poza balustradę lub obrys urządzenia, na którym stoi, albo przyjmowania innej wymuszonej pozycji ciała grożącej upadkiem z wysokości.

Certyfikowana ochrona przed upadkiem z wysokości

BALUSTRADY ZABEZPIECZAJĄCE KRAWĘDŹ DACHU

System balustrad wolnostojących i mocowanych na stałe wykonany jest z wysokiej jakości aluminium. Zastosowanie na wszelkiego rodzaju dachach płaskich, betonowych, asfaltowych czy bitumicznych, o nachyleniu do 10 stopni.

BARIERKI ZABEZPIECZAJĄCE ŚWIETLIKI

Wg statystyk otwory dachowe są najczęstszą przyczyną urazów związanych z upadkiem z wysokości, dlatego zgodnie z przepisami wszystkie krawędzie i otwory powinny być zabezpieczone balustradami, aby nie dopuszczać do tego typu sytuacji.

Barierki wolnostojące to szybki sposób zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości. Jako środek ochrony zbiorowej daje pracodawcy 100% pewności, iż bezpieczeństwo na dachu jest zapewnione. Pozwala oszczędzać na kosztach związanych z eksploatacją budynku, które powstają przy użyciu systemów linowych PN EN 795.

Jest to idealne rozwiązanie, kiedy nie chcemy naruszać poszycia dachowego. Jako środek ochrony zbiorowej stanowi najbardziej skuteczną ochronę przed upadkiem z dachu. Wyklucza całkowicie decyzję pracownika pracującego na wysokości co do zabezpieczenia się lub nie. System modułowy gwarantuje bardzo szybki montaż.

Zalety barierki samonośnej:

ZAPYTANIE OFERTOWE

Doradzimy oraz przygotujemy ofertę dopasowaną do Państwa potrzeb!